Sposoby na zachwycające nogi

Po wysuszeniu stóp trzeba nałożyć na nie pożądany preparat. Mozę to być np. odświeżający spray, antyperspirant, krem nawilżający lub różne charakteru. Na szczególną uwagę zasługują preparaty zmiękczające do stóp, jakie mają w sobie w swoim składnie mocznik. Dzięki takiej substancji skóra stóp istnieje miękka jak również zadbana.

Sposoby na zachwycające nogi


Autor zdjęcia: Mark Edward Maciel

Buty to osobna kategoria. Istotne jest żeby nosić obuwie dobrej jakości, w dobrym rozmiarze, dopasowane do pory r. czyli śniegowce czy kozaczki zimą, a lekkie sandałki w okresie letnim. Istotne jest żeby bytu nie obcierały oraz nie gniotły, ale też by nie pozostawiały zbyt sporo luzu wewnątrz, by stopa była stabilna.

Skarpetki jak również buty można przyjąć dopiero, kiedy stosowany specyfik w pełni się wchłonie. Czasem trwa to dosyć długo, z tego powodu poleca się stosowanie takiego rodzaju specyfików na noc, kiedy nie potrzeba się spieszyć z zakładaniem butów.

Jeżeli z jakichś powodów nie radzimy sobie z codzienną pielęgnacją stóp, dobrze jest oddać się w dłoni wykwalifikowanej pedicurzystki. Z kolei jeśli podejrzewamy poważniejsze kłopoty, trzeba zgłosić się do lekarza, najlepiej specjalisty od stóp czyli do podologa.

Woda jak również mydło

Stopy muszą być myte codziennie. Co parę – kilkanaście dni można wybrać ścieranie grubego naskórka z pomocąpumeksu albo specjalnej tarki. Nie należy jednak wykonywać takiego zbyt mocno oraz zbyt często, żeby nie naruszyć powłoki skóry jak również nie prowadzić do zakażenia a także aby nie przyspieszyć narastania twardego naskórka.