Stroje kąpielowe dla dzieci – chłopcy i dziewczynki

Wybierając się na rodzinne wakacje nad morzem, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego stroju kąpielowego dla dziecka. W dzisiejszych czasach nawet dwulatki i trzylatki pojawiają się na plaży w strojach kąpielowych, zamiast nago lub półnago, ze względu na swoisty nacisk społeczeństwa. Ponadto strój chroni najwrażliwsze partie ciała przed promieniami słonecznymi, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, które są podatne na oparzenia słoneczne.

stroje kąpielowe dla dzieciStroje kąpielowe dla dzieci są co prawda trudniej dostępne, niż te przeznaczone dla dorosłych, jednak w sklepach z tego typu odzieżą wciąż możemy znaleźć ich duży wybór. W przypadku chłopców problem jest mniejszy, niż kiedy chodzi o dziewczynki – wystarczy zakup spodenek lub bokserek, rzadziej znajdujemy w sklepach całe jednoczęściowe kostiumy kąpielowe, zakrywające również górne partie ciała. Jeżeli jednak kilkulatek dużo czasu spędza w wodzie lub jego skóra jest szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne, zakup jednoczęściowego stroju może pomóc rozwiązać ten problem.

Jeżeli chodzi o dziewczynki, wybór jednoczęściowego stroju jest znacznie popularniejszy. Od kostiumów dla dorosłych kobiet różnią się one przede wszystkim rozmiarem – kilkulatki mają zdecydowanie mniej rozwinięty biust – oraz designem, który w przypadku strojów kąpielowych dla dzieci jest nieco bardziej subtelny. Dostępne są również stroje dwuczęściowe z biustonoszem lub krótkim topem.