Wyjątkowe rolki damskie

Rolki damskie dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, jak również w różnych wariantach. Poszczególne modele są przystosowane przede wszystkim do odmiennych technik jazdy. Jednak niektóre rodzaje rolek damskich zasługują na szczególną uwagę.

Rolki do jazdy wyczynowej

Konstrukcja rolek damskich przeznaczonych do jazdy wyczynowej znacznie odbiega od konstrukcji tych, które najczęściej można spotkać w parkowych alejkach czy na ścieżkach rowerowych. Przede wszystkim sprzęt do akrobacji w skateparku musi posiadać o wiele mniejsze kółka, które zapewnią mu optymalność zwrotność. Najczęściej koła te charakteryzują się dość wysokim stopniem twardości. Nieco inny jest również sam but – na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od butów innych modeli, jednak cechuje go o wiele większa wytrzymałość. Co więcej, musi on być odpowiednio sztywny, by zabezpieczyć staw skokowy przed ewentualnym skręceniem i jednocześnie na tyle elastyczny, by nie krępować ruchów i pozwolić na wykonywanie skomplikowanych manewrów.

Rolki do jazdy w terenie

Wśród pań znaleźć można sporo miłośniczek rolkowych szaleństw w terenie – w lesie, na kamienistej ścieżce lub innych wybojach. Z myślą o nich powstały specjalne rolki terenowe. Konstrukcją znacznie różnią się od pozostałych modeli; przede wszystkim mają tylko dwa koła, w dodatku pompowane (co daje możliwość amortyzacji). Ich płozy charakteryzują o wiele większą wytrzymałością, a buty z reguły są mocne, sztywne i solidne.