Stół piłkarzyki – namiastka właściwej zabawy?

Są tacy, którzy ponad wszystko przedkładają sportowa aktywność, przejawiającą się w wytrwałym próbowaniu własnych sił w konkretnej dyscyplinie. A są i tacy, którzy są znacznie bardziej rozmiłowani w różnego rodzaju grach, wymagających znacznie mniejszego fizycznego zaangażowania. Okazuje się zresztą, że tego rodzaju rozgrywki są równie emocjonujące i wciągające – że pośrednictwo pewnych akcesoriów wcale nie umniejsza sportowego ducha rywalizacji.

Współcześnie gracze coraz częściej korzystają z rozwiązań, które przenoszą rozgrywki w świat wirtualny – jednak nie maleje wcale popularność bardziej tradycyjnych gier. Dowodem na to jest niesłabnące zainteresowanie, jakim cieszą się stoły z piłkarzykami.

Stół piłkarzyki – zabawa nie tylko dla kibiców

Stół do gry to zminiaturyzowane boisko, nad którym gracz jedynie się pochyla – nie znaczy to jednak, że nie musi wykazywać się fizyczną sprawnością, wręcz przeciwnie. Zapanowanie nad szybko toczącą się grą wymaga skupienia i ogromnej zręczności. Cała rozgrywka opiera się bowiem na pomyśle, że zawodnik steruje całą drużyną. Mali zawodnicy są rozmieszczeni na zaimprowizowanym boisku – bardzo regularnie, bo są umieszczeni na stalowych prowadnicach ułożonych równolegle względem siebie.

Sterowanie drużyną polega na takim poruszaniu prowadnicami, by za pośrednictwem miniaturowych postaci przejąć kontrolę nad piłką i zdobywać punkty, trafnie strzelając w bramkę przeciwnika. To zadanie nie jest zbyt łatwe – a powodzenie trzeba sobie wypracować długimi treningami i sporą ilością mini-meczów.

Gra przy tego rodzaju stole to bardziej tradycyjna rozrywka, która pozwala skonfrontować się z przeciwnikiem. Stając po obu końcach stołu, każdy z graczy staje się odpowiedzialny za los swojej drużyny. Co więcej, rozegranie takiego meczu może okazać się świetnym sposobem na integrację – właśnie dlatego stoły do gry znajdują się w miejscach publicznych, takich jak kluby. Solidny stół piłkarzyki to sprzęt, przy którym można spędzić długie godziny świetnej zabawy.

Co bardzo istotne, taki stół można uczynić częścią domowego wyposażenia. Tym, którzy obawiają się, że nie dysponują odpowiednią ilością wolnego miejsca, warto zwrócić uwagę na to, że niektórzy producenci proponują modele składane, łatwe do przechowywania w domowym zaciszu.

Artykuł powstał we współpracy z  https://www.asport.pl/ – ekspertem od zabawy na sportowo!