Biwak z podopiecznym – jak wybrać śpiwory dla dzieci?

Nie jest tajemnicą, że dzieci wymagają nieco innego traktowania niż dorośli, tyczy się to także wyposażenia campingowego, które projektowane jest przede wszystkim z myślą o praktyczności i potrzebach użytkownika. Jeśli mamy zamiar wybrać się na biwak z dzieckiem, należy odpowiednio się do niego przygotować – w wielu przypadkach standardowe akcesoria okażą się po prostu złym wyborem, gdyż są one przystosowane do osób dorosłych, a nie maluchów.

701472

Całe szczęście, na rynku odszukać można setki, zróżnicowanych elementów wyposażenia, które powinny dobrze służyć nawet tym najmłodszym biwakowiczom. Jednym z najistotniejszych akcesoriów są tutaj śpiwory dla dzieci, ponieważ dogodne spędzenie nocy w bezpośredni sposób przekłada się na wrażenia z campingu – szczególnie, jeśli w ciągu dnia planujemy konkretne aktywności.

Dlaczego śpiwory dla dzieci to konieczność?

Nawet najwyższej jakości śpiwór nie zapewni optymalnych warunków do drzemki, jeśli nie będzie on odpowiednio dopasowany do ciała użytkownika. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów zimowych, gdzie jak najlepsza izolacja temperaturowa jest absolutnie niezbędna. Większość śpiworów z górnej półki przylega do sylwetki użytkownika – ma to na celu zapewnienie komfortu, a także skuteczne ogrzanie organizmu. Niestety, z oczywistych powodów, rozwiązanie to jest kompletnie bezużyteczne, jeśli śpiwór jest zbyt duży.

Ponadto, spanie w zbyt luźnym śpiworze jest po prostu niewygodne. Dobre śpiwory dla dzieci wyróżniają się nie tylko mniejszym rozmiarem, ale też fasonem, który przystosowany jest do budowy ciała dziecka. Dobrym wyborem wydają się nowoczesne śpiwory typu mumia, gdyż posiadają specjalny kaptur, wyróżniając się także kompaktowym krojem, dzięki któremu są wyjątkowo łatwe w transporcie. Jak wiadomo, dziecko nie jest w stanie udźwignąć takiej samej ilości bagażu co dorosły, dlatego warto jest postawić na lekkie i łatwe do zapakowania sprzęty.

Jak wybrać dobre śpiwory dla dzieci?

Wybór śpiworów dziecięcych jest zaskakująco duży. Chociaż nadal są to produkty dość niszowe, to większość sklepów turystycznych zazwyczaj może zaoferować przynajmniej kilka, wartych uwagi propozycji. Jak w takim razie wybrać ten najlepszy produkt?

Przede wszystkim należy zastanowić się, w jakim sezonie mamy zamiar udawać się na biwaki. Lekkie śpiwory dla dzieci na lato są tanie i komfortowe, lecz nie chronią przed zimnem w stopniu równym, co wyspecjalizowane śpiwory zimowe. Do nabycia są także całoroczne śpiwory uniwersalne, często z odpinanymi elementami, w tym podszewką.